Warsztatowy weekend za nami – Targi Mieszkań i Domów

TARGI MIESZKAŃ I DOMÓW – WEEKENDOWE WYZWANIE

To był weekend pełen wrażeń. Przygotowania do warsztatów i do wykładu trwały do ostatniej chwili, a stres też był. Przez to, że tydzień wypełniają mi głównie obowiązki służbowe, wygospodarowanie czasu dodatkowego na przygotowania do warsztatów/wykładu zajęły mi kilka wieczorów.  Bardzo zależało mi na przeprowadzeniu warsztatów, ponieważ, kiedyś musi być ten pierwszy raz, a nie wykluczam, że w swoim czasie takich warsztatów będzie więcej. Rozwijanie działalności poza projektowej, związanej z doradztwem, prowadzenie wykładów, warsztatów i szkoleń będzie odrębnym nurtem w mojej działalności, ale ta gałąź jest na razie w fazie planów i pewnie się wyjaśni kilka kwestii w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

TARGI MIESZKAŃ I DOMÓW – WYKŁAD O STYLACH

Wykład na temat stylów w projektowaniu wnętrz na Targach Mieszkań i Domów, był wprowadzeniem do warsztatów, ale godzina czasu niestety nie wyczerpała do końca możliwości tematu, a jedynie dotknęła kilku punktów, bo temat jest bardzo obszerny. Zostało omówionych tylko 7 stylów, a jest ich zdecydowanie więcej i mają one swoje poboczne odłamy i ogromny potencjał poznawczy. Następnym razem będę opcjonowała, za przynajmniej 90 min. wykładem, żeby przybliżyć zagadnienie nieco szerzej.

TARGI MIESZKAŃ I DOMÓW – WARSZTATY MOODBOARD

Na warsztaty zapisało się łącznie 18 z 20 przewidywanych osób, ostatecznie gościłam 12 osób. Omówiłam wstępnie założenia tematu tworzenia moodboard i pokazałam przykładowe tablice jakie tworzymy w biurze dla naszych klientów, były to cenne wskazówki dla osób które z tematem nie miały wcześniej do czynienia.  Każdy zespół wylosował swój odrębny temat powiązany z wykładem i dostał założenia dla kogo będzie projektowany moodboard. W zadaniu ujęłam jakie pomieszczenia mają się znaleźć na 2 osobnych tablicach oraz zagadkę w postaci cech charakterystycznych danego stylu do odgadnięcia przez grupę, co jak się okazało grupy rozszyfrowały bezbłędnie. Po tym wprowadzeniu w ruch poszły gazety i nożyczki i przez ponad godzinę każdy zespół przygotowywał wyznaczone mu zadanie.

W między czasie pojawiały się pytania dotyczące poszczególnych stylów i charakterystycznych dla nich punktów. Na bieżąco konsultowałam z grupami ich zadania oraz rozmawiałam na poboczne tematy związane z projektowaniem.

TARGI MIESZKAŃ I DOMÓW – PODSUMOWANIE

W ciągu 2 godzin każda z grup stworzyła po 2 tablice inspiracji z zadanymi pomieszczeniami. Pracę trwały do ostatniego momentu zakończenia warsztatów o godz. 15. W ostateczności zamknęliśmy się w wyznaczonych 2 godzinach, ale uważam, że warsztaty mają potencjał na wiele więcej i kolejne (jeśli zostaną zorganizowane) poszerzę o dodatkowe 2 godziny. Dziękuję serdecznie za udział i doskonałą twórczą atmosferę osobą obecnym na warsztatach. Dziękuję organizatorowi firmie Nowy Adres za umożliwienie przeprowadzenia warsztatów, oraz osobą które udostępniły mi swoje magazyny wnętrzarskie aby mogły zostać wykorzystane podczas warsztatów. Mam nadzieję, że warsztaty, mimo że w mini formie zostaną zapamiętane pozytywnie. Poniżej kilka ujęć i zadowoleni uczestnicy w ferworze twórczej walki.

Chciałabym Was dodatkowo zapytać, jakie tematy warsztatów, by Was osobiście interesowały, jeśli chciałabym stworzyć dla Was taki cykl, który na stałe wszedłby do naszej oferty. Dajcie znać wszelkie wskazówki mile widziane.

Kiedy to czytacie ja właśnie jestem w drodze do Poznania na Arena Design, z których to targów w następnym tygodniu również zdam relacje. Śledźcie aktualności.

Pokój dzienny w stylu modern classic
Łazienka w stylu modern classic
Sypialnia na antresoli w stylu industrialnym/loftowym
Pokój dzienny w stylu industrialnym/loftowym
Kuchnia w stylu retro
Pokój dzienny w stylu retro
Pokój dzienny w stylu vintage
Pokój dzienny w stylu minimalistycznym
Udostępnij
Zapisz się do Newslettera
 1. Holly pisze:

  Na pewno to była świetna zabawa dla uczestników.

 2. Klaudia J pisze:

  Fantastycznie! Bardzo zresztą podobają mi się kreatywne zawodody, do których zalicza się przecież architekt wnętrz!

 3. Klaudia J pisze:

  Fantastycznie! Bardzo zresztą podobają mi się kreatywne zawody, do których zalicza się przecież architekt wnętrz! Skąd zamiłowanie do takiej tematyki?

  1. Z pasji i miłości do architektury która się we mnie zrodziła jak byłam jeszcze nastolatką, oraz z wyuczonego zawodu Architekta. Wnętrza to było zawsze moje marzenie dlatego taka drogę zawodowa obrałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *