Współpraca z Architektem Wnętrz
Remont - ekipa wykonawcza

Krok 1

Analiza Potrzeb

W pierwszej kolejności chcemy poznać potrzeby klienta, jaki tryb życia prowadzi, kto będzie mieszkał w projektowanych wnętrzach, w jakiej przestrzeni czuje się najlepiej i co możemy zrobić by stworzyć dla niego najlepszą przestrzeń. Pierwsze spotkanie ma na celu wzajemne poznanie siebie, tematu projektu i budżetu inwestycji.

Krok 2

Inwentaryzacja

To najważniejszy etap niezbędny do stworzenia rzetelnego projektu wykonawczego, w szczególności jeśli wnętrze już istnieje. Zdarza się też, że budynek jest dopiero w trakcie budowy i nie ma możliwości zdjęcia rzeczywistych wymiarów, wtedy projekt tworzony jest na podstawie podkładów dostarczonych przez klienta.

Krok 3

Projekt koncepcyjny

Rozpatrujemy najlepszy i najbardziej funkcjonalny układ przestrzeni we wnętrzu. Często wiąże się to z przebudową istniejącego układu funkcjonalnego, ma to jednak na celu zoptymalizowanie przestrzeni życiowej. Uzyskujemy najlepsze rozwiązania przestrzenne o których klient nawet wcześniej nie pomyślał, a które my widzimy ze względu na długoletnie doświadczenie i świeże spojrzenie na każde wnętrze.

Krok 4

Schemat estetyki

To szczegółowe poznanie preferencji estetyki, kolorystyki i stylu jaki mamy nadać projektowanemu wnętrzu. Pokazujemy różne rozwiązania, kolory, materiały i inspiracje własne, oraz prosimy o to żeby klient przedstawił nam również swoje inspiracje i rozwiązania na które zwrócił uwagę. Dzięki złożeniu wszystkich tych elementów możemy w najlepszy sposób sprecyzować kształt aranżacji i budżet inwestycji.

Krok 5

Koncepcja aranżacji wnętrz

Przedstawiamy klientowi rozwinięcia ścian z pokazaniem wcześniej ustalonej kolorystyki, materiałów oraz zestawienie konkretnych produktów do wyboru, tak aby już na tym etapie w całości klient poznał kształt i materiały które będzie zawierało jego wnętrze. Klient wybiera konkretne elementy które ostatecznie znajdą się w wizualizacjach.

Krok 6

Wizualizacje

Na tym etapie wszystkie wybrane materiały i kolory ubieramy w widoki 3d, żeby w najlepszy możliwy sposób pokazać jak docelowo będzie wyglądało projektowane wnętrze. W pierwszej kolejności możemy stworzyć proste widoki do określenia ewentualnych poprawek i drobnych zmian, po czym całość zyskuje realistyczny wygląd.

Krok 7

Pakiet wykonawczy

Po etapie koncepcyjnym jest to najważniejszy etap prac projektowych. Dzięki projektowi wykonawczemu, koncepcja staje się rzeczywistością. Projekt ten zawiera wszystkie rysunki branżowe niezbędne do realizacji projektu, począwszy od projektów budowlanych, elektrycznych, hydraulicznych poprzez szczegółowe projekty mebli i zestawienie materiałów.

Krok 8

Wykonawcy i dostawcy

Współpracujemy ze sprawdzonymi wykonawcami, dzięki czemu możemy zapewnić klientom kompleksową obsługę inwestycji. Ekipy budowlane, stolarze, tapicerzy, szklarze to standard naszego nadzoru i koordynacji prac na inwestycji. Dzięki sprawdzonym dostawcą klienta ma gwarancje, że kupuje materiały z najlepszymi możliwymi rabatami.

Krok 9

Pakiet wycen i kosztorys

Na podstawie projektu wykonawczego wykonywane są szczegółowe zestawienia ilościowe materiałów, niezbędne do sporządzania wycen przez naszych dostawców. Projekt budowalny i projekty mebli wyceniane są przez naszych sprawdzonych wykonawców. Klient nie musi sam zajmować się wycenami i zamówieniami, zrobimy to za niego.

Krok 10

Realizacja i nadzór autorski

Kolejny kluczowy etap współpracy to realizacja, której odpowiedni przebieg gwarantuje nadzór autorski. Polega on na nadzorowaniu procesu wykonawczego na budowie, czy wszystkie prace są zgodne z projektem, oraz kontrolowanie jakości wykonywanych prac. Wszystkie pytania i wątpliwości wynikające z procesu wykonawczego rozwiązywane są na bieżąco podczas wizyt, oraz telefonicznie jeśli nie wymaga to dodatkowego spotkania.

Krok 11

Odbiory

Jest to jeden z etapów procesu wykonawczego, polegający na odbieraniu kolejnych etapów prac wykonawczych i sprawdzanie ich pod względem jakości i zgodności z projektem. Na tym etapie weryfikujemy ewentualne niewielkie zmiany wynikające z procesu budowy, podejmujemy ostateczne decyzje co do kształtu i sposobu wykonania poszczególnych detali.

Krok 12

Zakończenie prac

Każda realizacja dobiega końca. Cały proces od pierwszego spotkania do ustawienia ostatniej dekoracji ma na celu zrealizowanie projektu wnętrz zgodnie z preferencjami i marzeniami klienta oraz zgodnie z technologią, ergonomią i ponadczasowym stylem. Po tym etapie wykonujemy również profesjonalne zdjęcia wnętrz włącznie z całą stylizacją wnętrza w dodatki, które są tak dobrze dobrane, że często zostają na stałe na wyposażeniu mieszkania klienta.

Opcje dodatkowe

Oferujemy również usługi dodatkowe tj. nadzór inwestorski, czyli prowadzenie za klienta wszystkich zamówień, odbiorów, nadzorów budowlanych, oraz nadzoru nad ekipą sprzątającą i dekorowania wnętrz po zakończeniu wszystkich prac budowlanych. Współpracujemy też ze specjalistami z zakresu inteligentnego domu, rekuperacji i klimatyzacji, dzięki czemu możemy zapewnić klientom dostęp do pełnej oferty usług.

Wnętrza publiczne

Specjalizujemy się we wnętrzach prywatnych mieszkań, apartamentów i domów, jednak naszym kierunkiem pobocznym są również wnętrza publiczne tj. restauracje, salony kosmetyczno - fryzjerskie oraz bary i kluby. Mamy doświadczenie w koordynowaniu projektu wnętrz w oparciu o różne branże, tak aby wnętrza były jak najbardziej spójne z koncepcją i technologią.