Współpraca z Architektem Wnętrz
Remont - ekipa wykonawcza

Krok 1

Analiza Potrzeb

W pierwszej kolejności chcemy poznać potrzeby klienta, jaki tryb życia prowadzi, kto będzie mieszkał w projektowanych wnętrzach, w jakiej przestrzeni czuje się najlepiej i co możemy zrobić by stworzyć dla niego najlepszą przestrzeń. Pierwsze spotkanie ma na celu wzajemne poznanie siebie, tematu projektu i budżetu inwestycji.

Krok 2

Inwentaryzacja

To etap niezbędny do stworzenia rzetelnej dokumentacji technicznej, w szczególności jeśli wnętrze już istnieje. Zdarza się też, że budynek jest dopiero w trakcie budowy i nie ma możliwości zdjęcia rzeczywistych wymiarów, wtedy projekt tworzony jest na podstawie podkładów dostarczonych przez klienta.

Krok 3

Projekt koncepcyjny

Jest to przedstawienie w formie uproszczonego projektu (rzutu 2D) 2-3 wariantów układu funkcjonalnego projektowanego lokalu. To przedstawienie pomysłów projektanta na podstawie rozmowy lub odpowiedzi na pytania odnośnie oczekiwań i wymagań. Koncepcja projektowa to ważny etap w procesie projektowym. Oprócz pokazania możliwych rozwiązań w lokalu, przebudowy ścian, powiększenia/pomniejszenia poszczególnych pomieszczeń daje możliwość przedyskutowania zasadności wszystkich oczekiwań, poruszenia wielu istotnych kwestii technicznych czy przeanalizowanie możliwości budżetowych.

Krok 4

Schemat estetyki

To szczegółowe poznanie preferencji estetyki, kolorystyki i stylu jaki mamy nadać projektowanemu wnętrzu. Pokazujemy różne rozwiązania, kolory, materiały i inspiracje własne, oraz prosimy o to żeby klient przedstawił nam również swoje inspiracje i rozwiązania na które zwrócił uwagę. Dzięki złożeniu wszystkich tych elementów możemy w najlepszy sposób sprecyzować kształt aranżacji i budżet inwestycji.

Krok 5

Aranżacja model 3d

Widok 3d jest graficznym (obraz w formacie jpg) pokazaniem danego wnętrza. Do wykonania widoków 3d wykorzystuje się specjalistyczne oprogramowanie oraz modele 3D, pozwalające pokazać pomysł projektanta na aranżacje i wystrój pomieszczenia. Prezentowane wnętrza pokazane są w 3D, kolorze odpowiadającym danym materiałom wykończeniowym. Na widokach 3d widoczne są przykładowe kolory, materiały, meble, sprzęt, materiały wykończeniowe.

Krok 6

Wizualizacje

Na wizualizacji widoczne są światła, cienie, odbicia co jest efektem renderingu programu. Jak każdy projekt graficzny wizualizacja obarczona jest błędem w ocenie kolorów, odcieni, nasycenia, struktury w zależności od kalibracji monitora czy jakości ekranu. Wizualizacja pokazuje ogólne założenie kolorystyczne i materiałowe, nie jest jednak przełożeniem 1:1 do rzeczywistości. Modele mebli/sprzętu/sanitariatów użytych na wizualizacji mogą być przykładowe, gdyż nie każdy producent udostępnia bryły 3D swoich produktów. Wybór konkretnych modeli może zostać doprecyzowany na etapie dokumentacji technicznej. Wizualizacje nie są podstawą do realizacji projektu, ostateczne produkty użyte w realizacji i zaakceptowane przez klienta na etapie dokumentacji technicznej mogą różnić się o tych pokazanych na wizualizacjach.

Krok 7

Projekt wykonawczy i techniczny

Projekty wykonawcze zawierają ostateczny wygląd lokalu pod względem funkcjonalnym, wszelkich dokonanych zmian i układu mebli. Są rysunkami technicznymi do przekazania poszczególnym podwykonawcom, które zwierają niezbędne informacje do realizacji projektu. Zakończeniem tego etapu projekt jest zaakceptowanie finalnych wersji projektów wykonawczych, na podstawie których zostanie przygotowana dokumentacja techniczna. Na dokumentacje techniczną składają się wszystkie projekty wykonawcze lokalu, zaakceptowane wizualizacje, zestawienia użytych w projekcie materiałów. Jest to komplet wiedzy na temat projektowanego lokalu, zawierający informacje niezbędne do realizacji projektu, dokonania zamówień, zakupów materiałów. Efektem jest przekazanie pełnej dokumentacji do realizacji projektu.

Krok 8

Wykonawcy i dostawcy

Współpracujemy ze sprawdzonymi wykonawcami, dzięki czemu możemy zapewnić klientom kompleksową obsługę inwestycji. Ekipy wykonawcze, stolarze, tapicerzy, szklarze to sprawdzone kontakty, które otrzymuje każdy nasz klient. Dzięki sprawdzonym dostawcą klienta ma gwarancje, że kupuje materiały z najlepszymi możliwymi rabatami.

Krok 9

Pakiet wycen i kosztorys

Na podstawie dokumentacji technicznej wykonywane są zestawienia ilościowe materiałów, niezbędne do sporządzania wycen przez naszych dostawców. Projekt techniczny i projekty mebli wyceniane są przez naszych sprawdzonych wykonawców.

Krok 10

Realizacja i nadzór autorski

Kolejny kluczowy etap współpracy to realizacja, której odpowiedni przebieg gwarantuje nadzór autorski. Polega on na nadzorowaniu procesu wykonawczego na budowie, czy wszystkie prace są zgodne z projektem. Wszystkie pytania i wątpliwości wynikające z procesu wykonawczego rozwiązywane są na bieżąco podczas wizyt, oraz telefonicznie i mailowo jeśli nie wymaga to dodatkowego spotkania. Jest to opcja z które może skorzystać każdy nasz klient.

Krok 11

Odbiory

Jest to jeden z etapów procesu wykonawczego, polegający na odbieraniu prac wykonawczych i sprawdzanie ich pod względem zgodności z projektem. Na tym etapie weryfikujemy ewentualne niewielkie zmiany wynikające z procesu budowy, podejmujemy ostateczne decyzje co do kształtu i sposobu wykonania poszczególnych detali.

Krok 12

Zakończenie prac

Każda realizacja dobiega końca. Cały proces od pierwszego spotkania do ustawienia ostatniej dekoracji ma na celu zrealizowanie projektu wnętrz zgodnie z preferencjami i marzeniami klienta oraz zgodnie z technologią, ergonomią i ponadczasowym stylem. Po tym etapie wykonujemy również profesjonalne zdjęcia wnętrz włącznie z całą stylizacją wnętrza w dodatki, które są tak dobrze dobrane, że często zostają na stałe na wyposażeniu mieszkania klienta.

Opcje dodatkowe

Oferujemy również usługi dodatkowe tj. "mieszkanie pod klucz", czyli prowadzenie za klienta zamówień materiałów, odbiorów zamówień na miejscu inwestycji, nadzorów nad ekipami pracującymi przy wykończeniu wnętrz, zamówieniu sprzątania po remoncie i dekorowanie wnętrz po zakończeniu wszystkich prac. Współpracujemy też ze specjalistami z zakresu inteligentnego domu, rekuperacji i klimatyzacji, dzięki czemu możemy zapewnić klientom dostęp do pełnej oferty usług.

Wnętrza publiczne

Specjalizujemy się we wnętrzach prywatnych mieszkań, apartamentów i domów, jednak naszym kierunkiem pobocznym są również wnętrza publiczne tj. restauracje, salony kosmetyczno - fryzjerskie oraz bary i kluby. Mamy doświadczenie w koordynowaniu projektu wnętrz w oparciu o różne branże, tak aby wnętrza były jak najbardziej spójne z koncepcją i technologią.