Remont - ekipa wykonawcza

Krok 1

PRZYGOTOWANIE OFERTY WRAZ Z ANALIZĄ POTRZEB

Po pierwszym kontakcie telefonicznym lub mailowym, klient otrzymuje listę podstawowych pytań, oraz zasady współpracy z biurem. Dzięki temu może zapoznać się z tym jak pracujemy oraz przesłać informacje niezbędne do stworzenia wstępnej oferty. Pierwsze spotkanie organizujemy po przesłaniu oferty opracowanej na podstawie przesłanych przez klienta założeń. Spotkanie ma na celu poznanie się osobiste i omówienie szczegółów współpracy.

Krok 2

PODPISANIE UMOWY I ANKIETA PROJEKTOWA

Zamknięciem etapu ofertowania, jest podpisanie umowy wraz z załącznikiem, którym jest ankieta potrzeb klienta. Jest to obszerny dokument z ponad 200 pytań. Chcemy poznać potrzeby klienta, jaki tryb życia prowadzi, kto będzie mieszkał w projektowanych wnętrzach, w jakiej przestrzeni czuje się najlepiej i co możemy zrobić by stworzyć dla niego najlepsze wnętrze do życia.

Krok 3

INWENTARYZACJA

To etap niezbędny do stworzenia rzetelnej dokumentacji technicznej, w szczególności jeśli wnętrze już istnieje. Zdarza się też, że budynek jest dopiero w trakcie budowy i nie ma możliwości zdjęcia rzeczywistych wymiarów, wtedy projekt tworzony jest na podstawie podkładów dostarczonych przez klienta.

Krok 4

PROJEKT UKŁADU FUNKCJONALNEGO

Ustawienie funkcji w danej nieruchomości jest kluczowe do wydobycia jej pełnego potencjału. Dlatego bardzo dużą wagę przywiązujemy do opracowania układów funkcjonalnych na rzucie 2D. Ten etap przeprowadzany jest w oparciu o ankietę projektową i wytyczne w niej zawarte. Klient otrzymuj 3 układy funkcjonalne, ale staramy się wykorzystać maksymalnie dużo możliwości jakie daje wnętrze, aby klient nie zamykał się na alternatywne opcje.

Krok 5

SCHEMAT ESTETYKI

To szczegółowe poznanie preferencji estetyki, kolorystyki i stylu jaki mamy nadać projektowanemu wnętrzu. Bazujemy na różnych rozwiązaniach, kolorach, materiałach i własnych inspiracjach, oraz prosimy o to, żeby klient przedstawił nam również swoje inspiracje i rozwiązania, na które zwrócił uwagę. Dzięki złożeniu wszystkich tych elementów możemy w najlepszy sposób sprecyzować kształt aranżacji.

Krok 6

ARANŻACJA MODEL 3D

Model 3D budujemy w oparciu o ankietę projektową i inspiracje, za pomocą specjalistycznego oprogramowania do modelowania 3D. Przez lata wypracowaliśmy schemat pracy z klientem polegający na tym, że w pierwszej kolejności opracowujemy przestrzeń dzienną, kuchnie i korytarz, aby nakreślić wstępny pomysł na przestrzeń. Dzięki temu klienta otrzymuje opracowaną najważniejszą część projektu, a pozostałe pomieszczenia są wypadkową stylistyki, która została zaakceptowana w pierwszej części projektu. Na modelu 3D pracujemy do momentu akceptacji przez klienta wszystkich pomieszczeń. Na widokach 3D pokazane są przykładowe kolory, meble, sprzęt i materiały wykończeniowe.

Krok 7

WIZUALIZACJE

Na wizualizacji widoczne są światła, cienie, odbicia co jest efektem renderingu programu. Jak każdy projekt graficzny wizualizacja obarczona jest błędem w ocenie kolorów, odcieni, nasycenia, struktury w zależności od kalibracji monitora czy jakości ekranu. Wizualizacja pokazuje ogólne założenie kolorystyczne i materiałowe, nie jest jednak przełożeniem 1:1 do rzeczywistości. Modele mebli/sprzętu/sanitariatów użytych na wizualizacji mogą być przykładowe, gdyż nie każdy producent udostępnia bryły 3D swoich produktów. Wybór konkretnych modeli może zostać doprecyzowany na etapie dokumentacji technicznej. Wizualizacje nie są podstawą do realizacji projektu, ostateczne produkty użyte w realizacji i zaakceptowane przez klienta na etapie dokumentacji technicznej mogą różnić się o tych pokazanych na wizualizacjach.

Krok 8

PROJEKT Z WYTYCZNYMI DLA WYKONAWCÓW I PROJEKT TECHNICZNY

Wytyczne dla wykonawców zawierają ostateczny wygląd lokalu pod względem funkcjonalnym, wszelkich dokonanych zmian i układu mebli. Jest to dokumentacja, która jest przekazywana poszczególnym podwykonawcom, która zwiera niezbędne informacje do realizacji projektu. Zakończeniem tego etapu jest zaakceptowanie finalnych wersji projektów, na podstawie których zostanie przygotowana dokumentacja techniczna. Na dokumentacje techniczną składają się wszystkie projekty lokalu, zaakceptowane wizualizacje zestawienia użytych w projekcie materiałów. Jest to komplet wiedzy na temat projektowanego lokalu, zawierający informacje niezbędne do realizacji projektu, dokonania zamówień zakupów materiałów. Efektem jest przekazanie pełnej dokumentacji do realizacji projektu.

Krok 9

PAKIET WYCEN

Na podstawie dokumentacji technicznej wykonywane są zestawienia ilościowe materiałów, niezbędne do sporządzania wycen przez naszych dostawców. Projekt techniczny i projekty mebli wyceniane są przez naszych sprawdzonych wykonawców.

Krok 10

WYKONAWCY I DOSTAWCY

Współpracujemy ze sprawdzonymi wykonawcami, dzięki czemu możemy zapewnić klientom kompleksową obsługę inwestycji. Ekipy wykonawcze, stolarze, tapicerzy, szklarze to sprawdzone kontakty, które otrzymuje każdy nasz klient. Dzięki sprawdzonym dostawcą klient ma gwarancje, że kupuje materiały wysokiej jakości.

Krok 11

REALIZACJA

Realizacja jest najważniejszym etapem całej inwestycji, bez niej cały projekt wnętrz to tylko ładne obrazki schowane do szuflady. Zależy nam, na podnoszeniu jakości życia naszych klientów, dlatego wraz z realizacją oferujemy klientom dwie formy nadzoru. Nadzór autorski lub nadzór inwestorski w usłudze "pod klucz". Obie opcje nadzoru są usługami dodatkowymi i można je zamówić po zakończeniu etapu projektowego.

Krok 12

ZAKOŃCZENIE PRAC

Każda realizacja dobiega końca. Cały proces od pierwszego spotkania do ustawienia ostatniej dekoracji ma na celu zrealizowanie projektu wnętrz zgodnie z preferencjami i marzeniami klienta oraz zgodnie z technologią, ergonomią i ponadczasowym stylem. Po tym etapie wykonujemy również profesjonalne zdjęcia wnętrz włącznie z całą stylizacją z dodatkami, które są tak dobrze dobrane, że często zostają na stałe na wyposażeniu mieszkania klienta.

Usługi dodatkowe

NADZÓR AUTORSKI

Polega on na nadzorowaniu procesu wykonawczego na budowie, czy wszystkie prace są zgodne z projektem. Na tym etapie weryfikujemy ewentualne niewielkie zmiany wynikające z procesu budowy, podejmujemy ostateczne decyzje co do kształtu i sposobu wykonania poszczególnych detali. Wszystkie pytania i wątpliwości wynikające z procesu wykonawczego rozwiązywane są na bieżąco podczas wizyt, oraz telefonicznie i mailowo jeśli nie wymaga to dodatkowego spotkania.

Usługi dodatkowe

NADZÓR W USŁUDZE "POD KLUCZ"

Oferujemy prowadzenie za klienta zamówień materiałów, odbiorów zamówień na miejscu inwestycji, nadzorów nad ekipami pracującymi przy wykończeniu wnętrz, zamówieniu sprzątania po remoncie i dekorowanie wnętrz po zakończeniu wszystkich prac. Współpracujemy też ze specjalistami z zakresu inteligentnego domu, rekuperacji i klimatyzacji, dzięki czemu możemy zapewnić klientom dostęp do pełnej oferty usług.

Wnętrza publiczne

Specjalizujemy się we wnętrzach prywatnych mieszkań, apartamentów i domów, jednak naszym kierunkiem pobocznym są również wnętrza publiczne tj. biura, restauracje, bary oraz części wspólne w budynkach wielorodzinnych. Mamy doświadczenie w koordynowaniu projektu wnętrz w oparciu o różne branże, tak aby wnętrza były jak najbardziej spójne z koncepcją i technologią.