Remont cz.3 – Wybór mebli i zamówienia

Projektant jest po to, żeby przeprowadzić klienta przez proces projektowy i remont w najbardziej dla klienta przystępny sposób. Wybór materiałów z klientem jest jednym ze sposobów komunikacji wizualnej, klient na miejscu w sklepie może obejrzeć na żywo zaproponowane przez projektanta produkty, wypróbować meble czy zaakceptować kolor, który wcześniej miał okazję zobaczyć tylko na zdjęciu lub z małej próbki.

Remont - wybór mebli do projektu

Wybór mebli odbywa się już na etapie robienia wizualizacji. Tworzymy aranżacje w oparciu o inspiracje otrzymane od klienta i konkretne typy jeśli chodzi o jego ulubione marki meblowe.

Wybór mebli można przeprowadzić na kilka sposobów. W pierwszej opcji na podstawie preferencji i inspiracji, klient razem z projektantem spotyka się na miejscu w sklepach i razem wybierają konkretne meble, w oparciu o wytyczne względem wielkości, funkcjonalności czy kształtu.

Bardzo ważne jest to aby zwrócić szczególna uwagę na wielkość mebli i zaufać sugestią projektanta, kiedy ten mówi, że dany mebel przytłoczy wnętrze czy też zajmie większą cześć pokoju dziennego lub sprawi, że stanie się on niefunkcjonalny.

Druga opcja to wybór mebli na podstawie zdjęć aby na etapie wizualizacji pojawiły się w niej konkretne modele, aby klient miał możliwość zobaczenia jak wyglądają kompozycyjnie w przestrzeni i miał też możliwość wyboru innych opcji.

Większość proponowanych mebli mamy możliwość zobaczyć na żywo i je wypróbować, dzięki czemu klient ma pewność co do zakupu. Jeśli nie ma możliwości obejrzenia danego mebla w salonie, dobieramy model podobny lub prosimy sklep o zamówienie z katalogu.

Remont - gotowe , czy od stolarza?

Projekt to nie tylko meble gotowe ale w dużej mierze również te robione pod zamówienie u stolarza czy zamawiane w studiu np. Kuchennym.

Dlatego na etapie projektu wykonawczego tworzone są rysunki szczegółowe do wszystkich mebli pod zamówienie, dzięki czemu są one dokładnie dopasowane nie tylko do wielkości danego wnętrza, ale ich funkcjonalność i preferencji klienta. Na tym etapie razem z klientem uzgadniane jest wyposażenie szaf, funkcjonalność szafek kuchennych, konkretne materiały i kolorystyka na podstawie dostępnych próbek.

Remont - Zamówienia materiałów

Wybór mebli i materiałów na miejscu w sklepach to doskonały sposób, żeby podczas kilkugodzinnego spotkania zamknąć zestawienie elementów wyposażenia do pracy nad aranżacją. Dzięki temu w ostatecznej wizualizacji pojawią się te elementy, które projektant wybrał razem z klientem, co pozwoli na stworzenie pełniejszego obrazu wnętrza.

Często jednak zdarza się, że klient nie ma czasu w tygodniu, żeby poświęcić te kilka godzin na wybieranie materiałów, wtedy również pomocą przychodzi projektant, który selekcjonuje dla klienta konkretne rozwiązania i kieruje go pod konkretny adres po to, żeby klient w dogodnym dla siebie terminie mógł zaakceptować materiały po wcześniejszym ich obejrzeniu.

Ostateczne zestawienie wykonywane jest już po zamknięciu projektu wykonawczego wtedy wszystkie materiały rozpisywane są ilościowo i wysyłane do poszczególnych przedstawicieli z prośbą o ofertę. Zestawienia ofertowe klient otrzymuje już jako gotowe wyceny i od razu może dokonać zamówienia bez wychodzenia z domu.

W przypadku usługi pod klucz, jeśli projektant taką oferuje zestawienie robione jest w formie arkusza kalkulacyjnego z zebraniem w jedną całość wszystkich wycen wraz z informacja o ostatecznej kwocie jaka jest potrzebna na wykończenie całościowe mieszkania.

Remont - Gdzie najlepiej po zakupy?

Warto wybierać miejsca w których będziemy mogli zostać obsłużeni kompleksowo. Dzięki temu, że w jednym sklepie będziemy mogli zamówić płytki podłogi, armaturę i ceramikę, oraz dodatki czy okładziny ścienne daje nam spore pole do negocjacji cenowej.

Im większe zamówienie w jednym miejscu tym rabat jaki otrzyma klient z polecenia projektanta może być wyższy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są centra wyposażenia wnętrz, gdzie w jednym miejscu można wyposażyć i wykończyć całe mieszkanie czy dom. Jest to nie tylko oszczędność pieniędzy i nerwów, ale też czasu.

Udostępnij
Zapisz się do Newslettera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *