Podłoga winylowa, sposób na wnętrze

Przy wyborze podłogi liczy się nie tylko świetny wygląd, który będzie idealnie wpisywał się w dane wnętrze i aranżację – ale przede wszystkim wszechstronność jej zastosowań, czyli trwałość. Ok. 6 lat temu na naszym rynku pojawili się pierwsi sprzedawcy podłóg winylowych – materiału, który dopiero od niedawna zyskuje na popularności. Postaram się wyjaśnić, dlaczego.

Podłoga winylowa - Podłogi uniwersalne

Producenci oferują całe kolekcje podłóg, dostosowanych do różnych wymogów technicznych. Można zatem wybierać spośród bogatej oferty wzorów, kolorów i stylów – mając przy tym pewność, że wpiszą się w potrzeby inwestora bez względu, czy będzie to budynek mieszkalnictwa socjalnego, apartamentowiec, szpital, hotel czy kompleks domów opieki. Oczywiście, podłogi są też idealnie dla klientów indywidualnych – to świetny wybór do mieszkań i domów, i to na lata.

Podłoga winylowa - Kamień i drewno z winylu?

Wśród wielu marek, pod względem estetyki i jakości wyróżniają się podłogi Designflooring, które wiernie odzwierciedlają wszelkie szczegóły i oszałamiające tekstury kamienia czy drewna. Myślisz o kamiennej lub dębowej podłodze, która będzie trwała? Wybierz winyl.

Podłoga winylowa - Jakość i trwałość

W obiektach komercyjnych gwarancja na podłogi Designflooring sięga nawet 15 lat, co daje ci pewność, że podłogi będą wspaniale wyglądać przez długi czas. Świetnie znoszą częste użytkowanie, nie straszne im też zwierzaki i dzieci.

Podłogi z winylu gwarantują przemysłową odporność w domowym zaciszu, już nie musisz rezygnować ze świetnego wyglądu na rzecz trwałości. Podłogi winylowe są łatwe w montażu i późniejszej konserwacji – wymagają minimalnego nakładu pracy przy czyszczeniu z użyciem prostych i przyjaznych środowisku metod.

Podłoga winylowa - Podłogi winylowe a tradycyjny laminat

Podłogi winylowe mają sporo przewag nad tradycyjnymi rozwiązaniami, jednak ich główną zaletą jest uniwersalność. Sprawdzą się zarówno w mieszkaniach i domach, jak i obiektach użyteczności publicznej – szczególnie w przestrzeniach komercyjnych, gdzie liczy się nie tylko wytrzymałość, ale i wygląd.

Podłoga winylowa - Walory akustyczne

Podłogi winylowe są przede wszystkim cichsze od powierzchni wyłożonych tradycyjnymi panelami. Ich tekstury sprawiają, że chodzenie po takiej podłodze to prawdziwa przyjemność, również ze względu na ciepło. Dzieje się tak, ponieważ wykonane są z kompozytu winylowego, który jest wyjątkowo miękki i plastyczny, co odróżnia je od laminatów/

Podłoga winylowa - Ogrzewanie podłogowe

W odróżnieniu do laminatów, podłogi winylowe Designflooring dostępne są w wielu wariantach montażu np.: LooseLay, Klejone, czy Click– które pozwalają na odpowiednie dostosowanie ich do projektu. Na przykład wariant LooseLay, to doskonałe rozwiązanie dla centrów handlowych, które nie mogą sobie pozwolić na długi przestój związany z montażem podłogi. Sprawdzą się też we wszelkiego rodzaju budynkach, w których konieczny jest szybki dostęp np. do podpodłogowych systemów grzewczych.

Panele często ograniczają nam możliwości wykorzystania – zmusza do wyboru jednego prostego wzoru, który można ułożyć z wykorzystaniem tylko jednego produktu. Laminaty nie są też odporne na wgniecenia i odpryski, więc upuszczenie ciężkiego przedmiotu może skończyć się uszkodzeniem podłogi.

Także zalanie wodą może uszkodzić tradycyjne panele. Podłogi winylowe są natomiast dużo bardziej odporne – mają odporną powierzchnię, dzięki czemu lepiej znoszą próbę czasu nawet w intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

Podłogą winylowym nie straszne jest rozlanie wody. Doskonale wytrzymują też wahania temperatur, co pozwala na zastosowanie ich, gdy np. chcemy zamontować ogrzewanie podłogowe. LVT (z ang. Luxury Vinyl Tiles) to także podłoże dużo bardziej bezpieczne, bo bardziej przyczepne, na co wskazują przeprowadzone testy antypoślizgowe.

Maciej Arciszewski ARCDEKO

Udostępnij
Zapisz się do Newslettera
 1. Natalia pisze:

  Aniu, a jaką podłogę planujesz w swoim domu?:)

  1. U mnie będzie drewno dąb/szczotka/lakier + podłoga betonowa i ogrzewanie w strefach gdzie beton i płytki. Podłogi winylowe doskonale sprawdzają się w mieszkaniach które wymagają renowacji ale bez skuwania płytek, w mieszkaniach na wynajem krótkoterminowy lub długoterminowy, ale również kiedy rozważamy położenie paneli laminowanych bo to zdecydowanie materiały przyjemniejszy w użytkowaniu niż laminat. Odporny, wytrzymały, ciepły i elastyczny. Sprawdza się też w usługach i użyteczności publicznej w ciągach komunikacyjnych narażonych na duże obciążenie ruchem.

 2. Krzysiek pisze:

  Nie jestem przekonany do winylu na podłodze. Wymieniam właśnie panele na deski. Myślałem jeszcze o parkiecie. Winyl w domu mi się nie podoba.

  1. Ja też nie byłam, póki we Wrocławiu w mieszkaniu na wynajem krótkoterminowy nie przekonałam się jaki to przyjemny w dotyku i użytkowaniu materiał. Wiadomo, że z deską nic się nie da porównać.

 3. Kama pisze:

  Nie podoba? Przecież wygląda jak naturalne drewno czy kamień, a w dodatku jest cieplej pod nogami. Jak dla mnie hit, winyl to moje odkrycie ubiegłego roku 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *