Meetblogin 2018 – najważniejsze wydarzenie dla blogerów wnętrzarskich

Meetblogin 2018 - blogowanie to wyzwanie

Dwa tygodnie temu uczestniczyłam w wyjątkowym dla mnie wydarzeniu. Mowa tu o Meetblogin, czyli warsztaty i wykłady dla blogerów wnętrzarskich. Na to wydarzenie zaprosiła mnie Ula Michalak blogerka i organizator MEETBLOGIN i BLOGGERS ZONE interiorsdesignblog.com.

Wydarzenie odbywa się co roku w ramach Łódź Design Festival , który w tym roku wyjątkowo odbywał się Maju, a nie w Październiku. Bardzo się cieszę, że mogłam być częścią tego wydarzenia.

Swojego bloga prowadzę od kliku lat, ale traktowałam to zawsze jako odskocznie, kiedy chciałam podzielić się ze światem jakimiś ciekawymi przemyśleniami, wrzucałam je na bloga. Od 2 lat staram się mimo wszystko działać na blogu w trochę bardziej uporządkowany sposób, chociaż dopiero od kilku miesięcy wychodzi mi to lepiej niż zazwyczaj.

Ze względu na moja pracę zawodową i częste wyjazdy ten czas w ciągu tygodnia też jest zawsze dość ograniczony. Kiedy do tego tygodnia trzeba dodać jeszcze obowiązki domowe i czas dla rodziny, okazuje się, że czas na pisanie znajduję wieczorami rozciągając każdy wpis na przynajmniej 3 dni pisania, kompletowania zdjęć i wrzucania ich na bloga.

Meetblogin 2018 - zaczynamy!

Ten czas, który mogłam spędzić z innymi blogerami i blogerkami (głównie blogerkami, ale nie chcę dyskryminować kilku Panów, którzy też byli obecni) był dla mnie bardzo cenny. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek o godz. 12, a pierwsze warsztaty z tworzenia pralinek odbyły się pod patronatem marki Barlinek.

Ja w tym czasie byłam jeszcze w trasie do Łodzi razem z moimi chłopakami (narzeczonym i synem) bo zdecydowałam się ich zabrać ze sobą, żeby kolejny raz nie usłyszeć, że znowu gdzieś jadę i ich zostawiam. Wyrzuty sumienia jakoś zagłuszyć trzeba ?

Dotarłam na drugie warsztaty na godz. 14 i od razu zostałam rzucona na głęboką wodę. Warsztaty z Markslojd szwedzką marką oświetleniową były doskonałym sprawdzianem zarówno szybkiego, twórczego myślenia i projektowania, ale też doskonałej pracy zespołowej.

Wspólnie z dziewczynami - Kasia Sobol z http://www.klinikadiy.pl/ , Patrycja Stelmasiak z  https://www.pat-mat.com.pl/, Anna Oporska z  http://learningfromhollywood.pl/,  Justyna Długoborska - Ciołko z http://www.4plus8.pl i Marta Zakrzewska z http://www.marhericrafts.pl/, miałyśmy za zadanie stworzyć na bazie białej lampy stołowej w formie papierowej gwiazdy ciekawy wzór.

Miałyśmy do dyspozycji kilka różnych technik i materiałów, z których korzystałyśmy przy tworzeniu swojej świecącej ozdoby. Zdecydowałyśmy się na efekt ombre i mimo, że zakres materiałów do użycia nie był zbyt bogaty to naszą kreatywnością udało się okiełznać i zakończyć zadanie w satysfakcjonującej formie.

Meetblogin 2018 - rozkręcamy się!

Drugi dzień warsztatów zaczęliśmy od power speech "Do czego projektantowi może się przydać znajomość cybernetyki?" z Dagmarą Jakubczak FORelements.pl . Charyzma Dagmary, wiedza i ogromny talent do wystąpień publicznych sprawiły, że czas przeznaczony na jej wystąpienie był zdecydowanie za krótki i czuło się niedosyt.

Część warsztatową tego dnia otwierała firma TG Home która jest dystrybutorem, doskonałej jakości dodatków do kuchni począwszy od zastawy stołowej, poprzez kieliszki, sztućce i pozostałe dodatki uzupełniające. Kolejnym naszym zadaniem warsztatowym było stworzenie nakrycia stołu, w klimacie którego temat był zadany odgórnie.

Tropical paradise bardzo nam przypadł do gustu, a dodatki jakie zostały nam udostępnione doskonale wpisały się w klimat naszego tematu. Było dużo zieleni, piasku, owoców z dodatkiem koloru różowego i żółtego.

Drugie warsztaty tego dnia to marka Paradyż i temat na których chyba najbardziej czekałam, a mianowicie stworzenie kolekcji płytek w klimacie modern i bauhaus. Jak zapewne wiecie pochodzę z Gdyni, czyli miasta które w całości powstało w nurcie modernistycznym, dlatego ten temat od zawsze był mi bardzo bliski.

Zaproponowałam grupie kierunek nawiązujący do tematu i po aprobacie dziewczyn zabrałyśmy się do tworzenia naszej wspólnej kolekcji. Skupienie na temacie widać na zdjęciach. Geometryczne formy na czarno białych płytkach które mogą być odrębnymi elementami, ale mogą tez tworzyć większy obraz i łączyć się ze sobą.

Dodatkowo dodałam od siebie drobny akcent kolorystyczny nawiązujący do morza i mojego pochodzenia. Przy objaśnianiu idei mój lokalny patriotyzm bardzo odcisnął piętno na moich słowach, ale jak się tak bardzo kocha i utożsami z miejscem swojego urodzenia to chyba nikogo nie dziwią te nawiązania do historii miasta.

Na zakończenie dnia drugi wykład Dagmary Jakubczak z FORelements.pl tym razem pod patronatem marki Puromo został połączony z prezentacją nowości w ich ofercie produktowej.

Meetblogin 2018 - na zakończenie weekendu

Ostatniego dnia, po przyjściu do naszej sali warsztatowej zastaliśmy na stołach pudełka od firmy Rosenthal a w środku porcelanowe aniołki, ich flagowa dekoracja. Warsztaty z malowania ceramiki dostarczyły dużo pozytywnych emocji i niebanalnych pomysłów na dekoracje, mimo, że wspólnie stwierdziłyśmy, że mamy wyrzuty sumienia z powodu „bezczeszczenia kolorem” pięknych białych klasyków z oferty Rosenthal'a.

Na zakończenie warsztatów firma Dekoruj zafundowała nam zabawę z orgiami i nożyczkami. Warto wspomnieć, że marka zajmuje się produkcją rolet i zasłon oraz innych materiałów tekstylnych na zamówienie, przez internet. To doskonała alternatywa, jeśli chcemy mieć produkt dobrej jakości, spersonalizowany i dopasowany do naszych potrzeb.

Przy tego typu zamówieniach mamy możliwość wyboru wszystkich parametrów począwszy od tkaniny, po rodzaj taśmy, przeszycia czy sznurka, a ceny niższe niż w sklepach stacjonarnych. Zabawa z nożyczkami nie była łatwa, a złożenie głowy zająca okazało się nie lada wyzwaniem.

Dla mnie to było ostatnie zadanie na tych warsztatach, pożegnałam się oficjalnie z całą blogową grupą, podziękowałam za fantastyczne 3 dni warsztatów i poszłam szukać moich chłopaków, którzy krążyli pomiędzy wystawami na kończącym się Łódź Design Festival.

Mam nadzieję, że w następnym roku uda mi się również zakwalifikować na Meetblogin i spotkać znowu z tak fantastyczną grupą. Tym razem już bez rodziny, w końcu najciekawsze rozmowy odbywają się w wieczornych kuluarach ?

Zdjęcia Karoliny Grabowskiej, Kaboompics.com

Udostępnij
Zapisz się do Newslettera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *