Kurs dla projektantów wnętrz – wsparcie merytoryczne i praktyczne online

Skąd pomysł na kurs dla projektantów wnętrz?

Spieszę oznajmić, że właśnie dziś podjęłam decyzję o tym, żeby stworzyć kurs dla projektantów wnętrz. Będzie to kurs online. To jest temat, który wałkuję z sobą od 3 lat, ale do tej pory nie miałam przestrzeni w głowie, żeby się tym szerzej zająć do wczoraj, kiedy to na Instastory pojawiło się pytanie o to czy nie myślałam o stworzeniu kursu dla projektantów wnętrz.

Dodatkowo Ola Budzyńska, czyli Pani Swojego Czasu właśnie wypuściła kurs o tym jak sprzedawać w sieci, czyli temat o tworzeniu i sprzedawaniu kursów online. Te dwie sprawy zbiegły się akurat w jednym czasie i były impulsem do podjęcia tej decyzji.

Dla kogo kurs?

Informacja ta spotkałam się z dużym entuzjazmem na mojej zamkniętej grupie na FB oraz na moim fanpage’u, kiedy zadałam pytanie jakie tematy powinny się na takim kursie dla projektantów wnętrz pojawić. Cieszę się z tak dużego odzewu, bo utwierdza mnie to w przekonaniu, które mam od lat, że taki kurs jest bardzo potrzebny dla uporządkowania, rozwinięcia i uzupełnienia wiedzy.

Kurs będzie przydatny dla osób,  które dopiero zaczynają pracę w zawodzie oraz osób, które w zawodzie są już jakiś czas, ale swoją wiedzę zdobywają własnym doświadczeniem, a przydałoby się im wyznaczenie konkretnej ścieżki zawodowej.

Niektórzy z Was którzy mnie nie znają i nie wiedzą kim jestem zapytają, „Kim ty jesteś, żeby mówić projektantom co i jak mają robić?”. Mam 12 letnie doświadczenie w branży projektowania wnętrz i jestem z wykształceni Architektem. Wiedzę początkową jeszcze na studiach zdobywałam przy pracy nad domami jednorodzinnymi i osiedlami mieszkaniowymi, potem założyłam swoją firmę i zdobywałam doświadczenie od strony praktycznej ucząc się na własnych błędach, zgłębiając możliwości i założenia techniczne i ergonomiczne.

Od prawie 2 lat dziele się z Wami swoją widzą podczas webinariów oraz na zamkniętej grupie, na której macie możliwość zadawania mi pytań związanych z bezpośrednimi problemami projektowymi czy technicznymi.

Co taki kurs dla projektantów wnętrz miałby zawierać?

Wasze zainteresowanie dokształcaniem się, zdobywaniem nowych umiejętności i wiedzy technicznej bardzo mnie cieszy, bo ja właśnie po to jestem. Przez to, że ja nie miałam możliwości uzyskania pomocy, kiedy zaczynałam działać w branży 12 lat temu, postanowiłam, że chcę umożliwić innym projektantom łatwiejszy start.

Wiele osób mnie pytania (najczęściej zadawane pytanie ever) „Nie boisz się, że ich wykształcisz, a oni zabiorą ci pracę?”. Nie, nie boję się, bo rynek jest duży i każdy znajdzie dla siebie swoje miejsce, jeśli tylko będzie w stanie pokazać klientom, że jest dobrym, uczciwym i zdolnym projektantem, który reprezentuje sobą dobry poziomi i umiejętności. Dzielenie się zdobytą wiedzą i doświadczeniami to jest mój cel.

Zapytałam już przy okazji informacji na FB, jakie tematy powinny się pojawić na tym kursie i jaką formę powinien on przyjąć, zapytam więc też tutaj. Jeśli macie jakieś pomysły, doświadczenia z podobnych kursów i chcecie się nimi podzielić to zapraszam do dyskusji pod postem lub na FB, jeśli tam jest dla Was wygodnie.

Im więcej informacji uzyskam od Was jako przyszłych odbiorców mojego kursu tym dla nas wszystkich lepiej, dlatego zachęcam do dzielenia się informacjami.

Kiedy kurs dla projektantów wnętrz pojawi się w sprzedaży?

Pragnę nadmienić, że w najbliższych dniach zacznę pracę nad rozpisaniem planów związanych z realizacją kursu, niestety jego przygotowanie potrwa kilka miesięcy, bo trzeba przygotować go z najwyższą starannością i dbałością o detale. Dlatego praca nad stroną merytoryczną, graficzną i wizualną będzie tutaj najważniejsza, a potem też uruchomienie platformy, do której kursanci będą mieli dostęp i będą też mieli wszystkie niezbędne materiały.

Pojawiły się pytania o cenę i w związku z tym, że dopiero zaczynam szkic założeń do kursu nie będę w stanie określi od razu ceny, będzie to możliwe zapewne dopiero kiedy kurs już się zmaterializuję i będziemy przygotowywać się do jego premiery.

Dziękuję Wam wszystkim za ogromne wsparcie i tak wiele miłych słów i przydatnych informacji. To Wy mnie pchacie do działania i dajecie mi energię do podejmowania nowych wyzwań. W grupie siła!

Udostępnij
Zapisz się do Newslettera
 1. Partycja pisze:

  Aniu, tak sobie myślę, ze fajnie jakbyś w kursie przedstawiła swoje rysunki techniczne do projektów łazienek i kuchni z oznaczeniami 😉
  Aha i jeszcze jak przygotować ofertę dla Klienta, różnice w projektach koncepcyjnych i kompleksowych; )

  1. Dziękuje ? każda sugestia jest cenna ?

 2. Beata P. pisze:

  Świetnie! Z niecierpliwością czekam na kurs. Sama dopiero jestem w początkach swojej samodzielnej drogi zawodowej i boje się że popełnię jakieś projektowe błędy których łatwo można było uniknąć. Nic nie uczy bardziej niż doświadczenie dlatego z chęcią posłucham kogoś kto w branży przeżył już swoje… Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia 🙂

  1. Mam nadzieję, że będzie przydatny ?

 3. Joanka pisze:

  Bardzo podoba mi się ten pomysł – jestem fanką Pani realizacji! Inspirują mnie przy moich projektach, pchają do rozwoju 🙂 🙂 chętnie zostanę kursantką 😉

  1. Dziękuję, bardzo się cieszę 🙂

 4. Gosia pisze:

  Ciekawi mnie jak dobierasz kolory do wnętrza? Czy przymierzasz wszystko do siebie kolorystycznie na piechotę czy może tworzysz za pomocą któregoś z programów komputerowych paletę barw, którą potem wykorzystujesz w mieszkaniu? Tylko jak się rozeznać czy nasz kolor w palecie i ten na obiciu kanapy w internecie to to samo? Na razie posiłkuję się wszystkim na piechotę i trochę po omacku ale chciałabym wiedzieć jak Ty to robisz. Pozdrawiam.

  1. Bazujemy na sprawdzonych bazach kolorystycznych głównie opierając się na zgromadzonych w biurze próbkach. Mamy próbniki z dokładnymi kolorami czy wykończeniami materiałów które klientowi proponujemy do projektu i możemy je ze sobą zestawić. Bardzo tez pomagają moodboardy tworzone na początku koncepcji, które dają pogląd na zestawienie całość. Najważniejsze to jednak wyczucie i intuicja, z góry wiemy które zestawienia kolorystyczne będą do siebie pasowały, to coś czego nie da się przełożyć na namacalne rozwiązania, bardziej na doświadczenie i ufanie swojej wyobraźni. Pod zamówienia korzystamy już z konkretnych próbek i wzorników więc klient wie dokładnie w jakim kolorze i materiale zamawiane są dla niego elementy wyposażenia.

 5. Monika pisze:

  Ja również Aniu byłabym zainteresowana takim kursem. Robiłam kurs projektowania wnętrz, ale było to 3 lata temu a teraz dopiero chciałabym tym zająć się zawodowo, a nie tylko dodatkowo. Bardzo podobają mi się twoje realizacje i z niecierpliwością będę czekać na informacje odnośnie terminu kursu.

  1. Będę informować 🙂

 6. Marta pisze:

  Witam. chciałam podpytać jak prace nad kursem 🙂

  1. Niestety na tą chwilę nie jestem w stanie podać żadnego terminu.

 7. Bea pisze:

  Hej, czy może ten kurs już powstał?

  1. Na tą chwilę prace nad kursem utknęły w miejscu, ale będę małymi krokami tworzyła produkty dla projektantów, więc w najbliższym czasie powstanie seria ebooków z materiałami potrzebnymi do pracy dla projektantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *