Łódź Design Festival 2016 – Część 1/2

Mój kolega w zeszłym roku przy okazji pobytu na szkoleniu powiedział mi “Ty nie jesteś Dragon Art, ty jesteś Anna Maria Sokołowska”. Wtedy pomyślałam “zwariował” jak niby po tylu latach działania pod nazwą Dragon Art mam zmienić wszystko co do tej pory budowałam. Kiedy jednak zaczęłam się nad tym zastanawiać to ja do tej pory zawsze działałam albo jako Dragon Art albo Anna Maria Sokołowska albo oba elementy razem. Ten rok od samego początku był dla mnie pasmem zmian, skompletowałam zespół, dzięki któremu poczułam, że mam odpowiednich ludzi na właściwym miejscu, dlatego kolejna zmiana chociaż bardzo dla mnie trudna mentalnie była też nieunikniona. Tak naprawdę na początku chodziło jedynie o zmiany na stronie internetowej, modernizacja i zmiany w podstronach, a skończyło się na zmianie nazwy, nowym logo i nowej stronie internetowej, oraz zmianie strategii działania i rozwinięcia się w nowych kierunkach. Stąd właśnie możecie podziwiać nasze zmiany które mam nadzieję spotkały się w Waszą aprobatą. Nawiązując do nowych kierunków rozwoju to pojawił się pomysł na zamkniętą grupę, dzięki której będziecie mogli uzyskać porady, bonusy, filmowe relacje z targów i wywiady. W związku z tym, że w tym roku nie udało mi się dotrzeć ani na targi do Mediolanu ani do Bolonii, w ostatnim momencie zdecydowaliśmy się w zeszłym tygodniu wyruszyć rodzinnie do Łodzi na ŁDF 2016. Pierwszy raz trafiliśmy tam rok temu, jeśli Pamiętacie naszą relacje, zakochaliśmy się w Łodzi i dlatego chcieliśmy wrócić zarówno do tego miasta jak i na to wydarzenie. W Łodzi obecnie mamy już kilka swoich ulubionych miejsc do których wróciliśmy i w tym roku, ale też takie które odkrywamy po kawałku delektując się historią i zanurzając w pięknie architektury. W dzisiejszym wpisie chciałam Wam pokazać kilka stoisk i produktów które wg mnie zasługują na szczególną uwagę w związku z tego rocznym wydarzeniem, muszę jednak podzielić to na więcej postów, gdyż nie da się tego pokazać ani opisać na raz. Osobny wpis będzie miała też oczywiście Łódź i to co w tym roku udało nam się odkryć w tym pięknym, niedoinwestowanym mieście. Zapraszam.

  1. Chors

W tym roku zdecydowanie na tle pozostałych stoisk wybił się Chors. Rzeźba “Wieczerza” Michała Niedziewicza zachwyciła wszystkich i nadała nowy wymiar prezentowanym produktom. Chors już przed targami pokazał kilka nowości produktowych, które jeszcze w tym roku pojawią się w nowym katalogu. Jest też zapowiedz iż z początkiem nowego roku pojawią się nowe materiały wykończeniowe. Firma bardzo skłania się ku technologii led, nowoczesnym rozwiązaniom i formą, oraz dba o edukacje związaną z doborem źródeł światła w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

2. Aquaform postawiło w tym roku na minimalizm, ciemne wnętrze niewielkiego boxu miało na celu przedstawienie nowości z zakresu cienkich elementów ledowych z których można wykonać geometryczne konstrukcje do lamp wiszących. Była też możliwość przetestowania holograficznego systemu dotykowego, gdzie tak jak na tablecie można było obracać, powiększać i oddalać wyświetlające się na powierzchni pary modele opraw. Ciekawy gadżet który przyciągnął wielu zwiedzających.

3. Lako to firma którą poznałam na targach w zeszłym roku, w tym roku pokazali kilka nowości mi. lampę wykonaną z materiału typowego dla sufitów napinanych z systemem oświetlenia ledowego. Ciekawa forma i doskonała jakość światła.

4. Ton przyciągnął na swoje stoisko nietypowym przedstawieniem krzesła, jako formy rzeźby przestrzennej. Piękny gradient kolorystyczny i stopniowanie wyciętych elementów mebla dało doskonały efekt i nie pozwoliło przejść obojętnie. Ton to historia meblarstwa i  od lat doskonała jakość i design który z roku na rok zbiera coraz większe rzesze fanów.

5. Ćmielów to unikalne wzory, formy i kolory. Porcelanowe figurki z Ćmielowa, projektowane w połowie ubiegłego wieku obecnie osiągają niebotyczne kwoty na aukcjach, unikatowe, małe dzieł sztuki. Obecnie Ćmielów w swoich kolekcjach stawia na nowoczesne wzory.


2 Comments

  • Ezo

    04/11/2016 15:18
    Reply

    Ciekawe i nowoczesne propozycje. Współcześnie króluje ciekawa forma:) Ciekawe czy ten trend przetrwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dziękujemy, mamy
dla Ciebie prezent

W pierwszej kolejności chcielibyśmy potwierdzić,
że wszystko przebiegło poprawnie.
Na Twoim e-mailu powinno znajdować się potwierdzenie.

Jest jednak coś jeszcze. Otóż poniżej zamieściliśmy linka,
który przeniesie Cię bezpośrednio do zamkniętej grupy na Facebook.
Będąc członkiem grupy otrzymasz dostęp
do wielu ciekawych niespodzianek,
o których dowiesz się już bezpośrednio na grupie.

Kliknij proszę w różowy przycisk poniżej i dodaj się do grupy.
LINK do zamkniętej grupy na Facebook
close-link

Dziękujemy, mamy
dla Ciebie prezent

W pierwszej kolejności chcielibyśmy potwierdzić,
że wszystko przebiegło poprawnie.
Na Twoim e-mailu powinno znajdować się potwierdzenie.

Jest jednak coś jeszcze. Otóż poniżej zamieściliśmy linka,
który przeniesie Cię bezpośrednio do zamkniętej grupy na Facebook.
Będąc członkiem grupy otrzymasz dostęp
do wielu ciekawych niespodzianek,
o których dowiesz się już bezpośrednio na grupie.

Kliknij proszę w różowy przycisk poniżej i dodaj się do grupy.
LINK do zamkniętej grupy na Facebook
close-link